Dwóch laureatów Tychy Press Photo

Ireneusz Kaźmierczak i Artur Pławski zostali laureatami konkursu fotografii prasowej Tychy Press Photo 2013, którego wyniki ogłoszono w piątek, 8 lutego, podczas wernisażu wystawy w Miejskiej Galerii Sztuki Obok i Teatrze Małym. Konkurs rozgrywany jest od 2004 roku,

Na konkurs nadesłano 232 zdjęcia 29 autorów.


Ireneusz Kaźmierczak otrzymał dwie nagrody: w kategorii „najlepsze zdjęcie (fotoreportaż) wykonane w Tychach” za fotoreportaż „Bieganie w Tychach” oraz za najlepsze zdjęcie pojedyncze – fotografię wybraną przez jurorów z fotoreportażu „Bieganie w Tychach”. Laureat pracuje w Fiat Auto Poland w Tychach, zajmuje się „dokumentowaniem foto-video”. W TPP bierze udział od pierwszej edycji, w 2005 roku był laureatem III. nagrody.

Artur Pławski został nagrodzony w kategorii „najlepszy fotoreportaż” za cykl zdjęć „Tychy – piąty stadion”. Laureat pochodzi z Poznania, od 2008 roku mieszka w Tychach. Jest fotografem – freelancerem, preferuje fotografię uliczną, dokumentalną i społeczną. W poprzedniej edycji otrzymał nagrodę za fotoreportaż „Tyski zestaw dziecięcy”. Wystawę pokonkursową i zdjęcia gościa specjalnego Arkadiusza Goli można oglądać do 10 marca, wstęp jest wolny.

Pozycjonowanie stron

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *