Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Tychach

Jak podaje portal Tychy.pl, już dzisiaj -5 maja – od godziny 13 w Parku Miejskim na placu „pod Żyrafą” odbywać się będzie impreza w ramach Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Z myślą o uczestnikach przygotowano szeregatrakcji m.in.: symulatory dachowania i zderzenia, mobilne miasteczko ruchu drogowego, prezentację najnowszych pojazdów służb mundurowych, samochodów wyścigowych i motocykli, jak również koncert orkiestry dętej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, pokaz  tańca  i naukę ratownictwa przedmedycznego.
Dodatkowo, w specjalnej „Strefie odblasków” będzie można wyposażyć siebie i swój rower w elementy odblaskowe, apteczki pierwszej pomocy i karty z grupą krwi.

Niewątpliwą atrakcją dla fanów motoryzacji będą troleje, czyli auta, które na tylnej osi zamiast zwykłych kół posiadają małe kółeczka. Jazda trolejem umożliwia na sprawdzenie swoich umiejętności w niecodziennych, trudnych warunkach drogowych. Pod Żyrafę dotrą również na motocyklach księża, którzy opowiedzą o zasadności przestrzegania przepisów bezpieczeństwa ruchu drogowego. Prowadzącym imprezę jest Marco Bocchino.

Organizatorami Europejskiego Dnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego są: Prezydent Miasta Tychy, odblaskowe radne: Karolina Chemicz i Lidia Gajdas, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach i Komenda Miejska Policji w Tychach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *