IV Bieg pod Żyrafą już w tą sobotę!

Już w najbliższą sobotę, 16 czerwca odbędzie się w naszym mieście kolejny, organizowany przez MOSiR Tychy Bieg pod Żyrafą. Obecna edycja jest już czwartą z kolei, i tradycyjnie rozpocznie się w Parku Miejskim, tuż przy Pomniku Walki i Pracy (popularnej „Żyrafie”).

W ubiegłych latach do biegów startowało ponad 150 osób, i liczba ta uwzględnia również pierwszą edycję, zorganizowaną w grudniu 2009 roku, gdzie startujący zawodnicy poza samym dystansem musieli zmierzyć się z zimowym chłodem.

Już tradycyjnie największe zainteresowanie będzie udziałem biegu głównego, odbywającego się na dystansie 6 km, którego start jest zaplanowany na godzinę 10.30. Obok biegu głównego odbędzie się również siedem krótszych biegów, w których młodsi wiekiem biegacze będą ścigać się na dystansach od 100 do 1000 metrów. Dodatkowo, przewidziano również poza konkurencją spacer nordic walking na dystansie 4 km.

Podczas biegu głównego będzie funkcjonował podział na kategorie wiekowe, a także zostanie wprowadzona kategoria OPEN dla osób niepełnosprawnych, startujących na wózkach inwalidzkich.

Początek imprezy przewidziany jest na godzinę 10:00, jednakże aby się zapisać do biegu należy przybyć wcześniej – punkt zapisów będzie funkcjonował od 8:30 do 9:50,  a do biegu głównego do 10:30. Zakończenie imprezy i ceremonia rozdania nagród została przewidziana na godzinę 11:00.

Ubiegłoroczny zwycięzca, 19-letni Paweł Buczek pokonał dystans biegu głównego (6 km) w czasie 22 minut i 4 sekund.

Szczegółowy program imprezy i regulamin dostępny jest na stronach MOSiR Tychy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *