Kolejami Śląskimi do Tychów?

foto: sxc.hu

Rośnie presja konkurencji na Szybką Kolej Regionalną i ofertę Przewozów Regionalnych. Zaledwie 3 zł kosztuje normalny bilet Kolei Śląskich na trasie Tychy – Katowice. Jest to kontrpropozycja w stosunku do oferty Przewozów Regionalnych, które na tej samej trasie realizują połączenia.Według informacji  Kolei Śląskich jest to propozycja uzupełniająca ofertę Szybkiej Kolei Regionalnej, o której przejęcie – nota bene – Koleje Śląskie się ubiegają. Obsługa Szybkiej Kolei Regionalnej spoczywa teraz na barkach Przewozów Regionalnych. Trasa kolei ma zostać wydłużona o miasto Bieruń na południowym odcinku kolei i Dąbrowę Górniczą na północy. Obecnie przystankami końcowymi dla SKR są odpowiednio Tychy i Sosnowiec.

Propozycja Kolei Śląskich zyskuje na atrakcyjności jeśli weźmiemy pod uwagę przygotowania do podniesienia ceny biletów na SKR. Obecnie cena biletu normalnego wynosi 3 złote, i ma wzrosnąć w najbliższym czasie o 20%.

Nowa oferta Kolei Śląskich została wprowadzona od 1 czerwca 2012r. W tym dniu  Koleje Śląskie przejęły obsługę nowej linii z Katowic do Wisły, na której kursuje w ciągu dnia pięć pociągów (w dni robocze) w każdym z kierunków. Wprowadzony bilet uprawnia do nieograniczonej liczby przejazdów na odcinku Katowice – Tychy w przeciągu 120 minut.

Aktualnie istnieje możliwość również wykupienia biletu miesięcznego w tej relacji, który zgodnie z obecną taryfą kosztuje 80 zł (dla biletu normalnego). Należy tu zwrócić jednakże uwagę, iż dla osób które dojeżdżają na stację komunikacją autobusową, w dalszym ciągu oferta SKR jest bardziej atrakcyjna – a to ze względu na to, iż bilety Kolei Śląskiej nie obowiązują w autobusach realizujących kursy na zlecenie MZK Tychy. Bilet pomarańczowy SKR pozwala na dojazd do stacji i ze stacji w ramach jednej taryfy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *