Kolejne kontrakty dla Szpitala Wojewódzkiego

tychyW ubiegły piątek Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił wyniki konkursu na świadczenie usług medycznych. Spółka Megrez, zarządzająca tyskim Szpitalem Wojewódzkim otrzyma kontrakty na świadczenie usług medycznych w zakresie chirurgii ogólnej i neurologii, wraz z pododdziałem udarowym.
Te dwa oddziały pozostawały zamknięte po przywróceniu funkcjonowania szpitala, który został przejęty z początkiem czerwca przez prywatną spółkę Megrez

Zgodnie z informacją przekazaną przez tychy.pl, Mariola Szulc – prezes spółki – do najbliższego czwartku powinno dojść do podpisania umów z NFZ na realizowanie wspomnianych świadczeń. Kontrakt na finansowanie oddziału chirurgii ogólnej w tyskim szpitalu opiewać ma na blisko 4 miliony złotych, a na świadczenie usług oddziału neurologii wraz z pododdziałem udarowym 2 miliony 200 tysięcy złotych. Całkowita wartość uzyskanego przez spółkę Megrez kontraktu to blisko 25 milionów złotych.

Już 15 czerwca w piątek, a więc zgodnie z opracowanym wcześniej harmonogramem, wspomniane powyżej oddziały mają rozpocząć świadczenie usług na rzecz pacjentów.

Inne oddziały szpitala oraz izba przyjęć działają już od 1 czerwca, po kilkudniowej przerwie związanej z inwentaryzacją majątku szpitala.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *