Niedzielny wypoczynek – gdzie się udać?

Niedzielne popołudnie to idealny moment na rodzinne wyjście na spacer, czy też krótką wycieczkę. Jako że w ten weekend pogoda ma nam względnie dopisać – a przynajmniej według prognoz z systemu COAMPS, w tym artykule przedstawimy kilka naszych propozycji, gdzie się udać, tak by możliwie miło i przyjemnie spędzić czas w najbliższych okolicach naszego miasta, o ile oczywiście nie chcemy skorzystać z propozycji rozrywkowej przygotowanej przez Miejskie Centrum Kultury i Urząd Miasta na placu Baczyńskiego.

Pszczyna

park w pszczynie

Jednym z tradycyjnych miejsc odwiedzanych chętnie przez Tyszan jest park wokół pałacu w Pszczynie. Stosunkowo dobry dojazd – mamy możliwość dojechania tam pociągiem, samochodem jak i rowerem. Ta ostatnia forma dojazdu jest często wybierana przez osoby ceniące sobie aktywny wypoczynek.

Park w Pszczynie został w ostatnich latach gruntownie odnowiony. Renowacji poddano mostki i kładki, zadbano o wykonanie stylowych ławek i poprawienie chodników. O bezpieczeństwo odwiedzających dbają częste patrole policji i straży miejskiej.W bezpośrednim sąsiedztwie pszczyńskiego pałacu znajduje się rynek, w którego obrębie działa cały szereg punktów gastronomicznych, w tym między innymi legendarna już lodziarnia. Osoby które chcą usiąść w zaciszu kawiarni powinny natomiast udać się do lokalu Dolce Vita, mieszczącego się przy ulicy Piwowarskiej 20.

KATOWICE

Katowice starając się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury zrobiły wiele dla poprawienia swojego wizerunku miasta przemysłowego.

Osoby chcące spędzić czas na wolnym powietrzu mogą skorzystać z oferty Wesołego Miasteczka, które w weekendy jest czynne w godzinach od 10:00 do 21:00. Bilet całodniowy w tym sezonie kosztuje 50 zł i jest przepustką do skorzystania z wszystkich atrakcji wesołego miasteczka bez ograniczeń. Warto tu nadmienić, iż 1 czerwca uruchomiono po długiej przerwie rollercoaster „Tornado”.

Muzeum Śląskie ze swojej strony przygotowało na niedzielne popołudnie koncert Marka Toporowskiego – o godzinie 15:00 – na organach Hammonda. Bilety wstępu w cenie 5 złotych dostępne są w kasie muzeum.

nowa elewacja akademii muzycznej

Odwiedzając centru miasta warto zwrócić uwagę na odnowione elewacje wielu budynków, nierzadko mających ponad stuletnią historię. Budowane w dużej mierze z cegły klinkierowej odzyskały swój dawny blask – uszkodzone elementy elewacji wymieniono na nowe, a całość wyczyszczono. Dużą zasługę w tym procesie miały cegielnie, które na życzenie wykonawców dostarczały materiały klinkierowe które swoim wyglądem przypominały stare elewacje. W przypadku części budynków – jak np. Akademii Muzycznej – elewacje klinkierowe zostały wykonane na nowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *