Policjanci zatrzymali 12 zadymiarzy

tychyNiedzielnej nocy Tyscy Policjanci zatrzymali dwunastu agresywnych zadymiarzy, którzy rzucali butelkami i kuflami w będących na służbie, interweniujących funkcjonariuszy. Nietrzeźwa gromada z niejasnych powodów próbował dać upust swojej agresji na funkcjonariuszach. Policjanci zostali wcześniej wezwani do lokalu w którym odbywała się impreza na interwencję.

W nocy z sobotę na niedzielę tj. 17 czerwca 2012 roku chwilę po godzinie 2 policjanci wezwani zostali na interwencję do jednego z lokali przy ul. Dmowskiego. Bezpośrednią przyczyną wezwania była bójka kilku osób a także zakłócenie porządku publicznego i ciszy nocnej.

Patrol Wydziału Prewencji, który przybył na miejsce zastał grupę nietrzeźwych osób, które na widok policjantów zaczęły im wyzywać oraz grozić. Patrol kilkakrotnie nawoływał nietrzeźwe osoby do zachowywania się zgodnego z prawem oraz podporządkowania się poleceniom interweniującego patrolu. Sytuacja rozwijała się bardzo szybko i do awanturującego się tłumu dołączały kolejne osoby.

Wśród zebranej grupy znajdowały się osoby prowokujące całą sytuację i namawiały one innych zebranych do pobicia policjantów. Interweniujący patrol widząc zagrożenie swojego życia i zdrowia zwrócił się do dyżurnego policji z prośbą o wsparcie. Podczas oczekiwania na przybycie wsparcia policjanci byli wyzywani, a także rzucano w ich kierunku butelkami, szklanymi kuflami i kamieniami. Po przybyciu wsparcia policjanci ponownie wezwali tłum do zachowania się zgodnego z prawem oraz do podporządkowania się ich poleceniom. Tłum, który w tym momencie liczył już około 60 osób nie reagował, a nietrzeźwi prowodyrzy całej sytuacji w dalszym ciągu zachęcali do bójki z interweniującymi policjantami i rzucali w nich butelkami.

W odpowiedzi policjanci oddali ze strzelb gładkolufowych salwę w powietrze. Tłum stracił w tej sytuacji trochę animuszu a funkcjonariusze przystąpili do zatrzymania najbardziej krewkich zadymiarzy.

W sumie rezultacie interwencji przewieziono do aresztu 12 najbardziej agresywnych osób. Grupa ta usłyszy zarzuty czynnej napaści, znieważenia funkcjonariuszy oraz udział w zbiegowisku, którego uczestnicy wspólnymi siłami dopuszczali się gwałtownego zamachu na osoby lub mienie.

Trwają czynności śledcze, a chuliganom grożą nawet 10 letnie pobyty w wiezieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *