Święta w Zakopanem – pomysł na oryginalną Wigilię.

Zbliża się okres świąteczny, w chwili obecnej jest ostatni dzwonek, żeby zastanowić się jak spędzić ten czas. W domu, w tych samych – od lat – murach, czy też wyjechać gdzieś, poza rodzinne miasto i spróbować czegoś nowego?

Magicznym, klimatycznym i bardzo popularnym wśród części Polaków miastem na spędzenie Świąt jest oczywiście Zakopane.
Śnieg skrzypiący pod stopami spacerując po Krupówkach w tym właśnie okresie jest czymś wyjątkowym, zwłaszcza, że miasto dba o odpowiedni klimat – nie zabraknie świecących, kolorowych lampek, pięknie ozdobionych choinek.  Jeśli trafimy na prawdziwą zimę, to w ramach atrakcji można przejechać saniami przez całe miasto. W wielu karczmach góralskich są kominki, a także bardzo często grają kapele góralskie kolędy. Całość tworzy niezapomniany klimat świąt.

Nocleg na święta

Wybierając się na Święta do Zakopanego, należy oczywiście pamiętać o zarezerwowaniu odpowiednio wcześnie noclegu. Pensjonaty, czy też inne kwatery gościnne oblegane są przez turystów z większych miast, którzy pragną spędzić ten czas w górach, z dala od miejskiego zgiełku.

Wybierając odpowiedni pensjonat w Zakopanem, należy zwrócić uwagę czy w pokojach jest łazienka, czajnik lub aneks kuchenny – to ostatnie w przypadku gdy chcemy o wyżywienie zadbać we własnym zakresie. Łazienka w pokoju daje bardzo duży komfort, poczucie prywatności i swobody. Natomiast czajnik w pokoju, ułatwi nam przygotowanie ciepłego napoju w dowolnie wybranym momencie.

Najlepszym rozwiązaniem jest jednak wykupienie wyżywienia w danym pensjonacie, ponieważ ceny w karczmach mogą być odpowiednio wyższe.

Na co zwrócić uwagę w pensjonacie?

Polecam także zwrócić uwagę, czy jest telewizor w pokoju czy też dostęp do Internetu. Internet, może na ułatwić poruszanie się po mieście, oraz znalezienie dodatkowych atrakcji proponowanych przez miasto. Wyjeżdżając całą rodziną, należy sprawdzić czy ośrodek ma dodatkowe atrakcje dla dzieci.

Wiele pensjonatów i kwater prywatnych proponuje dla swoich klientów kuligi z pochodniami zakończone ogniskiem. takie spędzenie wieczoru jest bardzo oryginalne i pozostawia w pamięci niesamowite wspomnienia.

zimowe Atrakcje zakopanego

Zakopane to oczywiście nie tylko Krupówki, ale także Gubałówka. U podnóża góry jest targ, na którym można zakupić pamiątki związane z tym miastem, a także regionalną odzież – kożuch, papcie itd. Na Gubałówkę, można dostać się kolejką szynową, która jest bardzo bezpieczna i komfortowa. Na szczycie znajduje się schronisko, w którym polecam gorąco zakup tradycyjnego żurku lub kwaśnicy na rozgrzanie.

W sezonie letnim można skorzystać z tarasu, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na Tatry, jednak zimą ta przyjemność jest okupiona spotkaniem z chłodem. Właściciele zadbali jednak o ciepło we wnętrzu – jest bardzo duży kominek, przy którym można się ogrzać. Na szczycie są także organizowane kuligi, w trakcie których baca wszystko opowie o otaczającym krajobrazie i opowiadając góralskie anegdoty umili całą wycieczkę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *