Usługi pomocy drogowej w okolicy Tychów

podłe drogi powodują awarie

Czasami zdarzają się takie sytuacje, w których musimy skorzystać z usług firmy oferującej usługi pomocy drogowej. W przypadku naszego miasta takie usługi stały się szczególnie popularne po rozpoczęciu przebudowy Drogi Krajowej nr.1, która to pociągnęła za sobą powstawanie gigantycznych korków. Wielogodzinne stanie w korkach dla niektórych samochodów okazywało się bardzo… niezdrowe. Częstokroć podróżując trasą Katowice – Tychy dawało się zauważyć stojące na poboczu samochody z podniesioną maską.

Najczęstszą przyczyną takich sytuacji była zagotowany płyn w układzie chłodzenia. Pół biedy, jeśli kierowca w porę się zorientował, że jego silnik się przegrzewa. W przypadku gdy temperatura wzrosła powyżej 100 stopni Celsjusza dochodziło do zagotowania płynu chłodniczego, czasem kończącego się pęknięciem któregoś z węży chłodnicy, samej chłodnicy bądź też – w ekstremalnych sytuacjach – poważnym uszkodzeniem silnika.

Pomoc drogowa na DK1

W takich sytuacjach kierowcy nie mieli innego wyboru. Musieli wzywać pomoc drogową z rejonu Tychów bądź też korzystać z pomocy znajomych lub rodziny. W tym pierwszym przypadku kierowca de facto nie musi się specjalnie niczym martwić. Auto – laweta należąca do pomocy drogowej przyjeżdża we wskazane miejsce (najczęściej w czasie kilkudziesięciu minut, do godziny), po czym niesprawny samochód jest ładowany na lawetę i odwożony we wskazane przez właściciela miejsce.

Miałem wypadek, co teraz?

Drugi często spotykany powód wzywania pomocy drogowej to uczestnictwo w wypadku. W takim przypadku najczęściej zgłaszamy kolizję naszemu ubezpieczycielowi, który z kolei zapewnia – w ramach świadczonego assistance – usługi pomocy drogowej. Najczęściej obszar w który pomoc drogowa dowiezie nasz samochód jest mocno ograniczony – często do zaledwie 25-30 km. Taki limit oznacza, że uczestnicząc w wypadku w rejonie miasta Tychy nie możemy liczyć np. na odwiezienie samochodu do pobliskiego Bielska, a kierowca pomocy drogowej może nawet odmówić odwiezienia samochodu do Oświęcimia i jego okolic.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *