Wróciła moda na retro

Przyszedł koniec mody na zimne wnętrza rodem z katalogu Ikei? W minionych latach wyraźnie urosła sprzedaż w sklepach oferujących grzejniki dekoracyjne w typie retro. Czy jest to rozpoczęcie nowej mody? Postaramy się przedstawić odpowiedź na to pytanie w poniższym artykule.

Tęsknota za historią?

Współczesny styl faworyzowany w katalogach potężnych marketów meblowych niekoniecznie zadowala każde gusta. Szczególnie dotyczy się to osób majętnych ludzi, których gusta są nierzadko wyrafinowane i te osoby dysponują pieniędzmi na wykończenie mieszkania dokładnie tak, jak zamarzyli, a nie tak jak im zasoby pieniężne pozwalają. W zalewie setek nudnych projektów chcą się czymś wyróżnić, a jedną z metod jest właśnie aranżowanie mieszkania czy biura w stylu retro. Zasobne osoby wypatrują odrestaurowanych sprzętów sprzed 200-300 lat, inwestują w adekwatne malowanie i tapety mające pasować stylowo z komponowanym wnętrzem. Ostatnim szczegółem szukanym w trakcie planowania wnętrza są przeważnie grzejniki – nierzadko pomijane, po wyremontowaniu wnętrza w wysokim standardzie często zostają najsłabszym punktem pokoju. O ile względnie łatwo jest wyszperać lampę w stylu dawnym, o tyle wytwórców grzejników ozdobnych w owym nurcie istnieje niewielu.

Postaw na jakość

Szukając grzejników dobrych do swojego mieszkania osoby zamożne kierują się w największym stopniu stylem i klasą budowy takiego kaloryfera. W tym przypadku „z miejsca” odtrącane są wytwory z Chin – takie kaloryfery, skonstruowane z niskiej jakości materiałów, nie spełniają zwyczajnie wyśrubowanych wymagań.
W Polsce na szczęście funkcjonuje kilku wytwórców grzejników, z nich niektórzy – w tym np FUPH Jędrzejewski z Kobióra – proponują wykonywanie grzejników retro na indywidualne zamówienia. W wypadku lokalnych producentów mamy do czynienia z grzejnikami produkowanymi z wysokiej jakości surowców – miedzi i mosiądzu. Nabywając grzejniki w opcji w jakiej zamawiane przez nas produkty są budowane na nasze szczególne zamówienie ma także taki plus, iż możemy idealnie dostroić wymiary tworzonego grzejnika i posiadać oddziaływanie na jego finalny wygląd.

Grzejniki na zamówienie – informacje praktyczne

Wytwórcy grzejników na zamówienie produkują na podstawie prywatnych baz warsztatowych i schematycznych metod fabrykacji, stąd też nie odnajdziemy tam różnego typu wyrafinowanych deskrypcji technologii. Głównym sprawdzianem tego, czy konkretne rozwiązanie jest stosowane w produkcie finalnym jest to, czy… działa. To samo tyczy się surowców – używane przez fabrykantów miedź i mosiądz znakomicie przewodzą energię, a w efekcie produkowane kaloryfery grzeją się nadzwyczaj prędko i posiadają wysoką efektywność grzewczą.
W trakcie zamawiania grzejnika Odbiorca może wyselekcjonować jego kolor – jaki nie zawsze musi oznaczać malowanie proszkowe. Producenci oferują również wykończenie grzejników w unikatowych wzorcach: chrom, stal szczotkowana, mosiądz błyszczący czy stara miedź.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *