Wyjazdy na obozy snowboardowe z Katowic

Bardzo dużą popularnością w Polsce – można powiedzić że od niepamiętnych czasów, cieszą się sporty zimowe. Dziwić ta sytuacja nie może, bo Polska to kraj, w którym zima jest stosunkowo długa i sroga, a dodatkowo posiadamy dostęp do gór w naszej własnej ojczyźnie, co sprzyja aktywnemu spędzaniu czasu na śniegu czy lodzie.

Co ciekawe, od około dziesięciu lat zaobserwować można rosnące w ogromnym tempie zainteresowanie nie tylko nartami zjazdowymi, ale także skokami narciarskimi!  Jednak coraz mocniej daje się zauważyć również tendencję do wymieniania dwóch węższych desek, na jedną szerszą – deskę snowboardową.

Rosnąca popularność snowboardu

Coraz więcej jest w naszym kraju amatorów swobodnego szusowania po białym puchu na jednolitej desce. Co więcej, w ostatnich latach bardzo często nie wystarczają nam już polskie góry i ośrodki narciarskie, a wielu ludzi swoje hobby, czyli jazdę na desce traktuje bardzo poważnie, o wiele bardziej niż tylko jako zwykłą rozrywkę.

Obozy snowboardowe – szansa na naukę i nowe przyjaźnie

Dla takich właśnie ludzi powstały możliwości wyjazdów snowboardowych połączonych z testowaniem sprzętu. W ramach takiego wyjazdu możemy wybrać się w piękne i zdecydowanie bardziej atrakcyjne sportowo niż polskie góry, a więc Dolomity, czy nawet same Alpy. Dodatkowo podczas takiego wyjazdu możemy sprawdzić możliwości nowego sprzętu, przetestować go w warunkach nieco bardziej miarodajnych niż te, które znamy z rodzimych stoków, unikając przy tym wszechobecnego tłoku i kolejek. Taka wyprawa to może być jedyna okazja do spróbowania jazdy na deskach takich jak  na przykład Signal Omni bądź też Lib Tech. Ponadto tego typu wyprawa to świetna okazja, by podnieść swoje umiejętności i zawrzeć nowe – nie tylko sportowe – przyjaźnie.

Nowe, nieznane wcześniej trasy, to prawdziwy test dla nas i naszego sprzętu sportowego. Nie bez znaczenia jest również obecność na wyjazdach wykwalifikowanych instruktorów z wieloletnim doświadczeniem, a także innych snowboarderów, od których to przecież również możemy się  czegoś nauczyć. Ważna jest także inspiracja, którą daje nam taki wyjazd – bo przecież nikt nie nakręci nas na jazdę bardziej od kogoś, kto nadaje na tych samych falach.

Z powyższych powodów każdy, kto traktuje swoją deskę bardzo poważnie i chciałby przeżyć świetną przygodę powinien uważnie przyjrzeć się takim właśnie zorganizowanym wyjazdom. W rejonie aglomeracji Śląskiej szeroką ofertę wyjazdów Snowboardowych proponuje sklep Snow4Life z Katowic, prowadzony przez ekipę doświadczonych Snowboardzistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *