Zielona oś Tychów – jakie jest Wasze zdanie?

Od dłuższego czasu słychać o planach likwidacji tzw „zielonej osi” Tychów. Jednym z ostrzegającyh przed likwidacją, i sprzeciwiających się jej radnych jest p. Jakub Chełstowski, prezes Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną. Obszarem którego dotyczy wspomniany temat jest teren po starym targowisku przy ul. Jana Pawła II.Aby nie powielać slów p. Jakuba i napisać o co w skrócie chodzi:
W miejscu starego targu ma powstać galeria handlowa. A jak ma powstać galeria handlowa, to i muszą być drogi dojazdowe, które w tym przypadku będa prowadziły przez osiedla O i N. O ile w Tychach faktycznie taka galeria by się przydała – bo obecnego City Pointa trudno nazwać „galerią” w obecnym tego słowa znaczeniu – o tyle ie do końca jestem przekonany czy należy tą galerię budować w centrum miasta.

Oczywiście nie można porównywać małego miasta jakim są Tychy do molocha jakim jest Kraków, jednakże tam budowanie galerii w pobliżu centrum miasta zdecydowanie zwiększyło ilość korków, nie tylko w godzinach szczytu. To z kolei wpłynęło na obniżenie samopoczucia mieszkańców, zwiększenie drażliwości, i tak naprawdę chyba jedyną grupą zawodową (oczywiście pomijając właścicieli galerii) którzy na tym skorzystali byli psychoterapeuci i psycholodzy, którzy wypelniając niszę pomagają ludziom radzić sobie ze stresem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *