wlosy

Moda dla kobiet jest bezlitosna. I nie chodzi tu tylko o wymianę całej szafy co sezon. Trendy wyznacza się co sezon także w dziedzinie kosmetyki oraz wizażu, a nawet fryzjerstwa. Nic dziwnego, że tabun pań podążających za modą w każdym aspekcie co jakiś czas zmienia drastycznie kolor włosów, fryzurę. Wszystko wygląda rewelacyjnie – gdy opuszczamy salon fryzjerski. Jednak takie zabiegi bardzo niszczą włosy i skórę głowy.

Dbajmy o nasze włosy!

Ciągłe zmiany kolorów z jasnego na ciemny, a co gorsza z ciemnego na jasny dają się we znaki. Na głowie panuje chaos, susza i totalny bałagan. Z roku na rok opracowywane są nowe receptury środków koloryzujących włosy – mają być bezpieczniejsze dla środowiska, ale przede wszystkim dla naszych włosów. Jednak nie oszukujmy się – zafarbowanie brązowych włosów na platynę wymaga poświęceń i kilkukrotnej koloryzacji, a właściwie utleniania koloru. Technologie – choć coraz nowsze i lepsze, nadal powodują zniszczenie włosów.

Każda kobieta wie, że na zniszczonych włosach kolor nie wygląda rewelacyjnie, a tym bardziej nie utrzymuje się za długo – dlatego ważne jest, aby chronić włosy w czasie farbowania.

Pielęgnacja zniszczonych włosów – co pomoże?

Dla pań, które nałogowo zmieniają fryzury i kolor włosów poleca się środki ochronne i regeneracyjne. W przypadku włosów zniszczonych farbowaniem można zastosować wiele naturalnych składników takich jak olej arganowy, który rewelacyjnie odżywi włosy – posiada szereg witamin a także kwasów omega 3-6-9.
Kolejną substancją, która staje się przydatna w walce ze zniszczonymi włosami to witamina b5, która jest spowinowacona z keratyną, która buduje nasze włosy. Dzięki tej cennej witaminie włosy z czasem zyskują na objętości – i to nie jest chwilowy efekt push-up, ale faktyczny wzrost pogrubienia włosa.

Jakie kosmetyki nam pomogą?

Dla osób niecierpliwych można polecić gotowe produkty przeznaczone do pielęgnacji włosów zniszczonych farbowaniem. Wiele kosmetyków można znaleźć na półkach znanych sieci drogeryjnych, jednak warto zainwestować w produkty lepsze i przede wszystkim – działające. Jedną z firm, którą się poleca w tym przypadku jest Nisim. Firma posiada w swojej ofercie szeroką gamę kosmetyków do pielęgnacji włosów zniszczonych – od szamponów po maski i odżywki. Silnie regenerują i odbudowują strukturę włosa i co najważniejsze, nie niszczą włosów jak powszechnie znane kosmetyki regenerujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *