Miasto Tychy, jako relatywnie młode, nie budzi szerszego zainteresowania turystycznego, choć odwiedzającym ma stosunkowo dużo do zaoferowania. Teren wypoczynkowy zrewitalizowanych Paprocan jest najczęściej odwiedzanym obszarem miasta, choć nie jedynym punktem wartym odwiedzin.

Browar Tychy jest chyba najbardziej kojarzoną z Tychami firmą. Jest także atrakcją turystyczną, której zwiedzanie jest darmowe (po wcześniejszym umówieniu). Niewątpliwie charakterystycznym punktem miasta jest Hotel Piramida, założony przez znanego bioenergoterapeutę jako centrum odnowy biologicznej. Z oferty Piramidy zresztą regularnie korzysta siatkarska kadra Polski podczas przygotowań do spotkań rozgrywanych na terenie Śląska.

Kolejnym punktem miasta bez wątpienia godnym odwiedzenia, są wspomniane rejony wokół jeziora Paprocańskiego, które do niedawna gościły znany w Polsce Festiwal im. Ryśka Riedla. W ostatnich latach władze miasta zadbały o rewitalizację obszarów przylegających do jeziora, co poskutkowało zbudowaniem sieci nowych deptaków oraz molo. Jezioro Paprocańskie zapewnia odpowiednie warunki do uprawiania żeglarstwa, jednakże chcąc tam popływać trzeba brać pod uwagę okresowy zakwit sinic. Występuje on w jeziorze podczas długotrwałych upałów, a to z powodu stosunkowo małej głębokości akwenu. Tychy, choć w panoramie miasta przeważają budynki wielopiętrowe, są miastem stosunkowo ładnym. Duża ilość terenów zielonych w krajobrazie Tych pozytywnie wpływa na ich odbiór przez ludzi przyjezdnych, którzy dostrzegają zdecydowany kontrast w porównaniu do innych miast na Górnym Śląsku.

Wiadomości o tym co się w mieście dzieje możemy przeczytać na szeregu portali, w tym naszym, które działają na obszarze miasta Tychy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like

Problem z kunami i szczurami na przedmieściach

W ostatnich tygodniach firmy zajmujące się deratyzacją i usuwaniem niechcianych szkodników przeżywają…

Tychy są happy!

Minęło już 8 lat od pojawienia się mody na filmy z cyklu…